מדרסים הם אביזרים אורתופדיים, אשר נועדו לתמוך בכף הרגל ובגוף כולו, באמצעות פיזור לחצים, הפחתת העומס המונח על כף הרגל, שיפור היציבה וההליכה.
רכישת מדרסים ניתנת במכונים אורתופדיים ובחנויות, ללא צורך בהפניית רופא. רבים מגיעים לרכוש מדרסים בשל ליקוי וקושי בריאותי או תנועתי: כאבי גב, כאבי רגליים, חוסר יציבות, התפתחות מחלות עור ברגל וליקויים נוספים.
ניתן למצוא מדרסים ממגוון סוגים ואיכויות, כאשר הדבר החשוב ביותר ברכישת מדרסים הוא התאמה אישית.

Depositphotos 152154112 S

מדוע לרכוש מדרסים בהתאמה אישית

ספקים רבים מציעים מדרסים, בניהם גם מדרסים איכותיים, כמוצר מדף. מדרסים אלו נמכרים על פי מידה לכל דורש. חשוב לדעת כי גם כאשר המדרס תואם את מידת כף הרגל, על מנת להבטיח את התמיכה הרצויה יש להביא בחשבון פרמטרים רבים נוספים בניהם:

מידות המטופל- גובה ומשקל. המדרסים מיועדים לשפר את התמיכה שמספקת כף הרגל למטופל. תכנון נכון של המדרס, תוך התייחסות למשקל המטופל ולגובהו, תביא לחלוקת עומס נכונה ומדויקת יותר, ולמתן פתרון אופטימלי ותמיכה מרבית למטופל.

מבנה כף הרגל- מבנה כף הרגל עשוי להיות שונה ממטופל למטופל, החל מעומק השקע המצוי בכף הרגל ומשפיע על היציבה, תמיכת העקב, אורך הבהונות, וכלה בפרופורציות של אורך אל מול רוחב. כשם שבעלי מבני כף רגל שונה זקוקים לנעליים מדגמים ובעלי מרכז תמיכה ומבנה שונות, כך גם התאמת המדרסים מתבצעת בצורה מדויקת למבנה כף הרגל, ליצירת תמיכה טובה יותר, ולנוחות יום יומית.

רקמות העור והשומן- מלבד בנה אנטומי ותכנון על פי מידה ותצורה, גם לרקמת העור ורקמות השומןמשמעות בתכנון של מדרסים בהתאמה אישית. רבים סובלים מיבלות, יובש וגירויים אחרים בכף הרגל, בשל פיזור לחץ חלקי ויצירת עומס על נקודות מסוימות בכף הרגל, כאשר עובי ומרקם רקמות העור חשב אף הוא ליצירת התמיכה וההתאמה המיטבית.

גיל המטופל- גיל המטופל מהווה אף הוא פרמטר חשוב בצרכי התמיכה של כף הרגל, כמו גם מאותת על אתגרים ובעיות רפואיות, להן נדרשת תמיכה ייעודית באמצעות התאמת המדרסים

אורח חיים- בחינת אורח החיים ומצב התעסוקה של המטופל, יעידו על היקף העומס ואופיו, כאשר מדרסים יתוכננו באופן שונה עבור ספורטאים המרבים בתנועה, וזקוקים למדרס גמיש ותמיכה למצבי ריצה ו/או עומסי משקל ולחץ, לעובד העוסק בעבודה המצריכה עמידה לשעות ארוכות, וקיימת חשיבות מרבית לפיזור הלחץ, ולמי שעיקר עיסוקו הוא דווקא בישיבה.

מצב רפואי, כאבים וליקויים- המדרסים אמנם מיועדים לכף הרגל, אולם נועדו לספק תמיכה לכלל השלד ולשרירים, והתאמה מרבית תביא לדיוק ולפתרון לכאבי גב, כאבי צוואר, כאבי רגליים, בעיות
ביציבה, תנועה לא מאוזנת וליקויים נוספים.

יעקב ויינברג, מומחה מוביל בתחום התאמת המדרסים, ובעל החנות ויינברג אורתופדיה אשר מצויה בלב העיר תל אביב, ברחוב קינג ג'ורג; (מרכז הצנטרום של תל אביב), מקבל ומספק מענה למטופלים בכל גיל, תוך ביצוע בדיקה ואבחון מקיף והתאמת מדרסי איכות מובילים באופן אישי, לכל צורך ולכל בעיה.

בווינברג אורתופדיה ניתן מענה לספורטאים, למבוגרים ולקשישים, לחולי פרקינסון, לבעלי כף רגל סוכרתית, לילדים הזקוקים לשיפור יציבה כפעולת מנע ולכל צורך אחר. יעקב וויינברג מקפיד על אבחון מלא ויסודי, תכנון והתאמה של מדרסים בהתאמה אישית, בתהליך ייצור מוקפד מחומרים איכותיים מובילים. כל המדרסים בחנות נמכרים תוך התאמה אישית בלבד, ותוך מתן אחריות רחבת היקף למטופל. אין צורך בהפניה רפואית, אלא לצורך קבלת החזר כנגד קבלה- למטופלים בעלי ביטוח רפואי מתאים.
ליצירת קשר ובירורים: 050-4090100