כאבי גב בלתי נסבלים? מדרסים אורטופדיים לסובלים מפריצת דיסק

כאבי גב הם אחת התופעות הבולטות בעידן המודרני, שבו אנחנו מרבים בישיבה לא בריאה ובמאמץ גופני רב מהמותר. המונחים גב עליון וגב תחתון הפכו שגורים בפי כל נוטלי הגלולות לשיכוך כאבים, והנסיונות להקל על כאבי הגב המסורתיים הוא מאבק יום יומי של רובנו.

בתוך כל אלה, בעיות בעמוד השדרה ובעיקר פריצת דיסקים הם הסיבה המרכזית לסבל הרב שרבים חשים במשך השנים. הטיפול בבעיה מורכב ומגוון, אבל ברור שכדאי להקדים בפעילות מניעה בטרם רצים לחדרי ניתוח. מדרסים אורטופדיים לסובלים מפריצת דיסק יכולים כמובן להקל בעת הצורך, אבל שימוש מוקדם בהם עשוי לחסוך או לפחות לדחות את התקלה הגופנית הכל כך שכיחה.

פריצת דיסק היא מצב שבו הסחוס, אותה רקמה רכה יחסית המחברת באופן יציב בדרך כלל בין החוליות, נפגע. בחלק מהמקרים די בכך כדי לחוש כאבים עזים, אבל לעיתים פגיעה ברקמה שבין העצמות מונע תנועה קלה שלהן, גורם לחיכוך עז ביניהן והאטה בבלימת הזעזועים. הפתרונות הם רבים ותלויים בדרגת הנזק והסבל. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומגוונות ממבנה גופני מולד, דרך מאמץ לא סביר ארוך או פתאומי על הגב, נשיאת משאות כבדים ותנוחות קיצוניות. גם הכאב והסבל נמתחים על פני סקלה של קושי סביר עד אפילו שיתוק בגפיים.

פתרון מומלץ המותאם לסובלים מפריצת דיסק

אז נכון שבסופו של דבר עלולה הבעיה להביא לניתוח בהיעדר פתרונות אחרים. אבל עד אז אפשר לפנות לסיוע של מדרסים אורטופדיים לסובלים מפריצת דיסק. במקביל מוצעות תרופות נגד דלקות, מנוחה, מחוכים אורטופדיים שמעצבים ומייצבים את הגב, דיאטות מתאימות, התעמלות כמו פלדנקרייז, שיטת אלכסנדר וגרינברג ואף פיזיותרפיה.

היתרון של שימוש באותם מדרסים אורטופדיים לסובלים מפריצת דיסק הוא קודם כל התנזרות מטיפולים כירורגיים מסוכנים בעמוד השדרה וכן יכולת למנוע מראש בעיות בשלד. מדרסים שמתוכננים על פי המבנה האישי של כף הרגל ובהתאמה לאורח החיים של המטופל ישפרו את מנח הרגל ויקלו על פיזור העומסים. מדרסים אורטופדיים לסובלים מפריצת דיסק, בהתאמה לנעל ולגוף, עשויים לסייע לחוליות עמוד השדרה במאמץ האדיר המופעל עליהן תדיר.