יבלות – על סוגי היבלות ועל הטיפול

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כעשרה אחוז מכלל האוכלוסייה, בארץ ובעולם, סובלים מיבלות. היבלות אלו נגעים שכיחים הצצים בעיקר על כף הרגל, הן מכאיבות, הן מטרידות, הן מכוערות והן מקשות על ההליכה. אבל יש גם בשורה טובה, אתם לא חייבים לסבול מהיבלות, ל"אורתופדיה וינברג" יש פתרון עבורכם, התאמת מדרסים שימנעו את הופעת היבלות ואם יש לכם כבר יבלות, המדרסים יעזרו לכם לעמוד, לרוץ וללכת ללא כאבים וללא הפרעה.

יבלות – שני סוגים של יבלות

יש שני סוגים של יבלות. יש יבלות הנגרמות מזיהום עור נגיפי ויש יבלות הנגרמות כתוצאה של לחץ, עומס יתר, חיכוך או שפשוף באזורים שונים בכף הרגל.

יבלת נגיפית היא זיהום עור נפוץ ומדבק. היבלות שונות זו מזו בצורה, בגודל, ובמיקום שלהם בגוף האדם. חלק גדול מהיבלות הנגיפיות נוצרות בכף הרגל. כאשר בכף הרגל יש סדק או חתכים, הנגיף חודר דרכם, דוגר מספר ימים עד חודשים ועלול להתפרץ בכל רגע. כאשר הנגיף מתפרץ הוא גורם להופעת היבלות.

סוג נוסף של יבלות הן יבלות הנוצרות כתוצאה מנעילת נעליים לא מתאימות הגורמות ללחץ, לעומס יתר או לשפשוף וחיכוך באזורים מסוימים בכף הרגל. לעתים, גם צעידה קצרה בנעל לא מתאימה עלולה לגרום ליבלות. יבלות אלו מאופיינות בהצטברות של רקמה עבה, יבשה וקשקשית ללא עצבים. הן נפוצות בעיקר לפני שורשי האצבעות, בכרית הקדמית ובאצבעות.

Depositphotos 165452428 S

איך מטפלים ביבלות?

יבלות ויראליות עלולות לחלוף מעצמן או להישאר במקומן שנים רבות. מאחר והן נוצרות בדרך כלל בסביבת חום ולחות או בסביבה שבה רמת ההיגיינה נמוכה, כדאי להימנע מהליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים שבהם ניתן להידבק כגון מקלחות ציבוריות או מלתחות ציבוריות, לשמור על רגליים נקיות ויבשות ולהחליף גרביים בכל יום.

ביבלות הויראליות אפשר לטפל באמצעות משחה המכילה חומצה טליצילית או באמצעות צריבה על ידי חנקן נוזלי, חשמל או לייזר. הטיפול ביבלות הוויראליות הוא תהליך ארוך וכדי להקל על הסבל בעת הטיפול מומלץ להתאים מדרסים מיוחדים שימנעו את הלחץ והחיכוך עם היבלת ויקלו על הדריכה ועל ההליכה.

הטיפול ביבלות שאינן ויראליות מורכב משני שלבים. השלב הראשון הוא שימוש במכשור עצמי או הליכה לפדיקוריסטית כדי להסיר את היבלת. השלב השני הוא טיפול שורש שימנע את חזרת היבלות ואת ההיווצרות שלהן מחדש. כדי לפתור את הבעיה לצמיתות יש להתאים מדרס שיוריד את העומס והלחץ במקומות שבהם גדלות היבלות. 

 סובלים מיבלות? צרו קשר! ב"אורתופדיה וינברג" צברנו ניסיון רב במניעת יבלות וכן בייצור מדרסים שבעזרתם תוכלו ללכת גם אם יש לכם יבלות.

אנו נדע להתאים לכל לקוח באופן אישי את המדרס שימנע לחץ וחיכוך ויקל במצב של יבלות.