כאבי רגליים – איך אפשר למנוע את הכאבים?

כאבי רגליים יכולים להיגרם מסיבות רבות כמו חבלה, טראומה, עומס יתר על הרגליים ועל כפות הרגליים, מבנה לא תקין של כף הרגל ועוד. כאבי הרגליים מגבילים, מציקים ולא נעימים, אך בניגוד לכאבים אחרים בגוף, את רוב כאבי הרגליים אפשר למנוע או לצמצם את הופעתם בעזרת התנהגות והתנהלות נכונה ובעזרת נעל מתאימה או מדרסים שיגרמו ליציבות כף הרגל ויקלו על כל פעולה גופנית ועל כל מאמץ.

כאבי רגליים – ארבעה דברים שכדאי לדעת על מבנה הרגל

הרגליים מתחלקות לשלושה חלקים, הירך- ממפרק הירך עד מפרק הברך, (בירך יש עצם אחת), השוק – ממפרק הברך עד מפרק הקרסול, (בשוק יש שתי עצמות) וכף הרגל (שבה יש עשרים וארבע עצמות). כף הרגל הוא איבר חשוב הנושא את כל משקל הגוף בעת עמידה, הליכה, ריצה, נחיתה מניתור וריקוד.

איבר כף הרגל הוא איבר שעליו מופעלים לחצים רבים ועליו לעמוד בהם. בכף הרגל יש עצמות, סחוס , גידים, רצועות , שומן,כלי דם, עצבים ועור, וזהו איבר מורכב מאוד.

עצמות כף הרגל מחולקות לעקב הנמצא מאחור,עצמות הטרסל,עצמות המטטרסל (עצמות המסרק) ולגלילי האצבעות הנמצאים בחלק הקדמי של כף הרגל.

הקרסול הוא מפרק המחבר בין עצם השוק לכף הרגל. את מפרק הקרסול מייצבות רצועות שתפקידן למנוע תנועות קיצוניות, לתאם בין תנועת כף הרגל לבין תנועת השוק ולהגן מפני פריקה של המפרק. כל פגיעה ברצועות תגרום לכאבים עזים ולבעיות בתפקוד של כף הרגל.

Depositphotos 8957478 S

מהם הגורמים לכאבי רגליים?

כפות הרגליים בנויות אצל כל אחד בצורה שונה. אם היינו הולכים על פי הטבע, היינו הולכים יחפים על חול או על עשב. במצב כזה המשטח שעליו אנו דורכים מתאים את עצמו למשטח כף הרגל. כיום אנו הולכים עם נעליים על מרצפות, אספלט, בטון או שיש. עצם ההליכה הזו עלולה לגרום לכאבים בכפות הרגליים או ברגליים. כמובן שככל שהמאמצים יותר גדולים, כך הכאבים יופיעו מהר יותר או יהיו חזקים יותר. לדוגמה, חיילים ההולכים במסעות ארוכים עם משקל על הגב או ספורטאים הרצים מרחק גדול.

כל פגיעה באחד מהרכיבים המרכיבים את כף הרגל עלולה לגרום לכאבים ולבעיות תפקודיות. עצמות כף הרגל הן עצמות קטנות ורגישות וחבלה, טראומה או נחיתה לא מוצלחת עלולים לגרום לשברים, לנקעים, ולכאבים עזים במיוחד.

המיקום של הקרסול, בחיבור שבין השוק לכף הרגל, הוא מיקום רגיש העלול להיפגע בשל תנועות קיצוניות. ספורטאים רבים, חובבנים ומקצוענים, סובלים מפגיעות רבות בקרסול בשל תנועה לא טובה הגורמת למתיחה של אחת הרצועות העוטפות את הקרסול. כדאי לדעת כי נקיעת קרסול גורמת לרגישות רבה באזור, ולכן האנשים שנקעו קרסול פעם אחת מועדים לנקיעות ולפגיעות נוספות של הקרסול.

בעיות אנטומיות במבנה כף הרגל כמו קשת עמוקה מדי או קשת שטוחה מדי עלולות לגרום לכאבי רגליים ולחוסר יציבות.

סובלים מכאבי רגליים? ב"אורתופדיה וינברג" יכולים לעזור לכם!

כאבי הרגליים נוצרים במקרים רבים בשל נזק מצטבר. עומסים או לחצים המופעלים על כפות הרגליים יגרמו לנזקים מצטברים לרקמות השונות ולכאבי רגליים.

ב"אורתופדיה וינברג" ידעו להתאים עבורכם מדרסים אורטופדיים שאולי לא ישנו את מבנה כף הרגל, אך יצליחו למנוע זעזועים, לגרום ליציבות ולמנוע פגיעות בעצמות כף הרגל, בקרסול וגם בברכיים.

צוות המכון מציעה את המדרסים המתקדמים והאיכותיים ביותר שיעניקו פתרון לכל תחלואי כף הרגל והגפיים התחתונות.