יציבות היא שם המשחק

ידעתם שבכף הרגל של כל אחד, ואחת, מאיתנו ישנן 28 עצמות, 33 מפרקים ומעל למאה, כן 100, שרירים, רצועות וגידים וכל המערכת הזו פועלת כבוכנה גדולה, עקבית ודינמית העובדת במשך שעות ארוכות, מדי יום ביומו, למשך שנים רבות?

אתם בודאי יודעים כי כף הרגל הינה החלק בגופכם עליו מוטל העומס, והמשקל, הגדולים והרבים ביותר ועל פי מחקרים, בדיקות והוכחות אמפיריות נמצא כי עליה מועמסים משקלים של עד פי שלוש ממשקל האדם במצב רגיעה ומנוחה ועד פי ארבע ממשקלו במצב של פעילות גופנית כגון ריצה, למשל.

מאחר ומרבית האנשים פעילים, הולכים, רצים ועוסקים בפעילות גופנית כזו או אחרת, מרביתם גם סובלים מבעיות שונות בגפיים התחתונות בכלל, ובכפות הרגלים בפרט, וכל המחקרים מראים כי ארבעה מכל חמישה אנשים, דהיינו, 80% מהאוכלוסייה, סובלים מבעיות אורטופדיות מולדות, נרכשות או כרוניות, כאשר מבין ההשפעות המרכזיות על היווצרות בעיות רגליים משמעותיות היא השפעת היציבה הלקויה והלא נכונה של כף הרגל על גבי הקרקע.

לשמחת רבים, מרבית בעיות הגפיים האורטופדיות ניתנות לפיתרון, ואפילו לכאלו שהם גם מהירים, גם אפקטיביים וגם לא דורשים טיפול כירורגי או מכאיב ומייסר יתר על המידה. כל מה שצריך אדם לעשות על מנת לצמצם, למזער או להעלים לחלוטין בעיות כף רגל הוא לבחור נעליים איכותיות המתאימות לו, להתקין מדרסים ביומכאניים מיוחדים ומותאמים אישית למבנה כפות הרגליים ולשמור על מסת גוף נמוכה ועל פעילות גופנית בריאה לאורך זמן.

בעיות היציבה והתנועה שלנו מתפתחות כבר מגיל צעיר, כבר מהגיל שבו אנחנו עוברים משלב הזחילה לשלב העמידה וההליכה ולכן חשוב לראות מוקדם, ככל הניתן, היווצרות תופעות לא נורמטיביות בהליכה ובתנועה ולהקדים תרופה למכה על ידי תרגול מודרך על ידי פיזיותרפיסט או מטפל בתנועה, התאמת מדרסים שתיעשה בצורה מקצועית במכונים אורטופדיים כגון מכון אורטופדי וינברג אורטופדיה, מציאת נעליים מתאימות לאופי הפעילות, למצב הרגל ולאינטנסיביות העבודה עם הרגליים על הקרקע והכוונת הילד להליכה נכונה, כל אלו יוכלו גם למנוע מראש את היווצרות הבעיות הנרכשות והמורכבות בכפות הרגליים וגם לצמצם, באופן דרסטי ומשמעותי, את התפתחות והתרחבות בעיות אלו לכדי מצבים כרוניים קשים בהמשך.

כאשר כף הרגל יציבה וכאשר העומס מתחלק, שווה בשווה, בין שתי הרגליים ובעיקר על שתי כפות הרגליים בצורה מאוזנת, בעיות כאובות, מכאיבות ובעייתיות מאוד יכולות להשתפר פלאים ולהעלות, בעשרות מונים, את איכות החיים ואת איכות ההתנהלות של האדם ובבעיות אלו הכוונה היא מבעיות ברכיים, שברי מאמץ חוזרים ונשנים, נטייה לנקעים ובעיקר לצמצום משמעותי בבעיות גב ועמוד שדרה, שהן בעיות שעלולות להחמיר, להקצין ולהפוך לכרוניות ולמשבשות שגרת חיים נורמטיבית במהלך הזמן והשנים.

מכון אורטופדי מקצועי ואיכותי דוגמת מכון אורטופדי וינברג אורטופדיה, שהוא בעל שבעים שנות ניסיון בעבודה עם בעיות אורטופדיות, קלות כחמורות, ובעיקר עם מציאת פתרונות אפקטיביים להן, יכול לסייע רבות במציאת הסעד הנכון והמתאים לכל בעיית יציבה, עמידה ושבריריות של עצמות כף הרגל ועל ידי כך להביא, בצורה דרסטית ודרמטית, לשיפור איכות ורמת החיים של המטופל. מדרסים בהתאמה אישית הם הצעד הראשון להתייצבות המצב, אל תתנו לכאב לפגוע בכם, תטפלו בו מהר, יעיל ובחדות.

קרדיט על התמונות: Brave Heart, Kalebdf and Clover_1.