המדריך למדרסי הגבהה בריאים לרגל

מדרסי הגבהה לרגל נחשבים אצל חלק מהאנשים כמותרות, לא כולם מבינים שמטרתם העיקרית של מדרסים אלו הינה בריאותית ולאו דווקא וויזואלית.

בדרך כלל ניתן לחלק את המשתמשים במדרסים אלו לשלוש קבוצות:

  1. אנשים אשר קיים הבדל משמעותי בין גובה רגליהם ולכן הם זקוקים למדרס, כדי לצמצם הפרש זה.
  2. אנשים אשר סובלים מכאבים בחלק האחורי של כף רגלם.
  3. אנשים המעוניינים להוסיף לעצמם כמה סנטימטרים לגובה מטעמי אסתטיקה.

מקרה בו טיפלנו לא מזמן הינו סיפורה של נועם בת ה-7, הסובלת מ- CP (שיתוק מוחין, המיפלגיה) בצד השמאלי של גופה, עקב המחלה קיים הבדל ניכר בין שתי רגליה- רגל שמאל קצרה יותר.

אמה סיפרה לנו כי בשל הבעיה של ביתה היא סקרה רבות את כל נושא מדרסי ההגבהה ובזמן שכיתתה רגליה בחיפוש אחר המדרסים המותאמים בדיוק לבתה היה דבר אחד עליו לא התפשרה, איכות. וטוב שכך. בוודאי תופתעו לגלות שבשוק קיימים המון חיקויים, וכן מדרסים באיכות לא גבוהה, אלו עושים נזק עצום לנועל אותם ויכולים ליצור כאבים רבים נוספים.

כדאי לדעת כי כיום ניתן לצמצם פערים בין אורכי הרגליים עד כ-4 ס"מ ללא ניתוח באם משתמשים במדרסים אלו, בתוך הנעל או מחוצה לה. צמצום פערים אלו הינו קריטי בכדי למנוע כאבי צוואר, גב תחתון, ברכיים וכפות רגליים, דבר המחמיר את המגבלה, וגורם ליציבה לא נכונה ולצליעה.

יתרונם של המדרסים האורטופדיים שאנו עובדים עימם מלבד הגבהה הם עשרות הבדיקות שנעשו להם על ידי מיטב האורתופדים ומומחי כף הרגל. מחקרים אשר קבעו את מידת בטיחותם ונוחתם, ולימדו אותנו כיצד לתקן את הפיצויים אשר הגוף עשה כדי להסתגל לבעיה המפריעה לו (כגון: הטיה של האגן לכיוון הרגל הקצרה, יישור הקרסול וכדומה).

ולכן בבואכם לרכוש מדרסי הגבהה אנו ממליצים להתמקד בשני דברים חשובים:

  • איכות- לא להתפשר על מדרס העשוי פלסטיק, יש לעצב תבנית מיוחדת המותאמת לרגלו של הנועל, את התבנית עושים על ידי הטבעת כף הרגל בגבס ויצירת מדרס סיליקון, המחלק את משקל הגוף באופן שווה על כפות הרגליים, ללא אזורי לחץ ומעלים כאבים.
  • יצרן מתחום האורתופדיה- ביודעיכם שקיימת מחוייבות להגנה וטיפול וודאי ברגליכם או רגלי החשובים לכם, ולא סתם ייצור ומכירה תעשייתית אין ספק שתקבלו שקט ורוגע נפשי.

באדיבות מכון וינברג אורטופדיה – מדרסים