חשיבותם של מדרסים במגפיים

אין הרבה מה לעשות בנידון, שכן הרגליים שלנו, ובמיוחד כפות הרגליים שלנו, הם בין האיברים הכי שימושיים בגוף האדם, הרי אנו הולכים בזכותם. מכיוון שכך, ומכיוון שיוצא לנו גם לא מעט פעמים, לעמוד שעות על הרגליים. לעיתים בשל אילוצי עבודה, עלינו לדאוג באופן מיוחד לבריאות הרגליים. לעיתים, בשל חוסר תשומת לב, חוסר מודעות והזנחה, נגרמים לנו נזקים אורטופדיים, חלקם בלתי הפיכים. אחד האמצעים הטובים והיעילים לסייע לנו לשמור על עצמינו, הוא המדרס. את המדרסים, מכניסים לתוך נעליים או מגפיים, הם מאפשרים יציבות טובה יותר, נוחות הליכה , בלימת זעזועים, חלוקת נטל מעמס שווה יותר, והם אפילו מחממים את הרגל.

יתרונות עיקריים של מדרסים

למדרסים ישנם יתרונות מרובים, וחשוב מאוד לבחור מדרסים אורטופדיים, המותאמים במיוחד לכף רגליכם. את המדרסים ניתן להעביר בין הנעליים או המגפיים השונות. המדרסים מסייעים ליציבות הרגליים, הם תומכים במבנה השלד שלנו, הם יכולים למנוע את הלחץ המופעל על הרגליים בעקבות הליכה, ריצה ומעמס, הם מסייעים לילדים ומבוגרים הסובלים מבעיית פלטפוס, משפרים את יציבת הגוף, הם מספקים נוחות, והם אף יכולים למנוע בעיות אורטופדיות עתידיות. עוד אחד מהיתרונות הבולטים של מדרסים, ובמיוחד בימות החורף הקרירים, נעוץ בעובדה שהם מחממים את כפות הרגליים שלנו.

למה מדרסים במגפיים?

המגפיים, הן בין נעלי החורף הפופולאריות ביותר. הן מחממות לנו את כפות הרגליים, ומגנות מפני חדירת מים לגרביים ולכף הרגל. כאשר אתם בוחרים מגפיים, מומלץ לשים לב לתיבת הבוהן של המגף, באם היא עגולה או מרובעת, על מנת לאפשר תזוזה נכונה של האצבעות ולאפשר זרימת דם. כאשר ישנו חוסר זרימת דם, תחושו כי כפות הרגליים שלכם קרות, ואם קר לכם בכפות הרגליים, תחושו שקר לכם בכול הגוף. לא מומלץ לבחור גובה עקב מעל 5 סנטימטרים, על מנת לא לערער את יציבות הרגל ועל מנת שלא תסבלו מעייפות וכאבים. על מנת להשיג יותר שליטה בהליכה, וגם על מנת לחמם את כפות הרגליים, מומלץ להכניס לתוכן מדרסים. המדרסים מוסיפים תמיכה למגפיים, נוח יותר להלך בהן, לא צפויים לכם כאבים במהלך ההליכה, והם גם ימנעו את הזעת הרגל בתוך המגף. נשים או גברים הסובלים מבעיות ברכיים, בדרך כלל ימנעו מלרכוש מגפיים, אך הכנסת מדרסים אליהן, בהחלט יאפשרו לכם גם ליהנות מרגליים חמימות ומוגנות בחורף, וגם מיציבה טובה יותר, ונטולת כאבים. ככלל, מדרסים בנעליים או מגפיים, משפרים את איכות החיים שלנו, ומונעים נזקים עתידיים למערכת השלד, שרירים ומפרקים.

באדיבות מכון וינברג אורטופדיה – מדרסים