מדרסים אורטופדיים לקשישים

מדרסים אורטופדיים מיועדים לשימוש עבור אנשים המתקשים לפזר באופן שווה את משקל גופם בעת ההליכה, אינם מצליחים לשמור על שיווי משקל ויציבות ולכן זקוקים לבולמי זעזועים או עבור אנשים שמסיבה כזו או אחרת זרימת הדם לרגליהם איננה תקינה. מדרסים אורטופדיים מניחים בתוך הנעל והם מיועדים לכל שכבות האוכלוסייה אך במיוחד עבור ילדים וקשישים.

מדרסים אורטופדיים לקשישים – איך בוחרים?

כאשר נרצה לבחור מדרסים אורטופדיים עבר קשישים, עלינו לבחון את הבעיות הגופניות מהם סובל אותו אדם . אדם קשיש עלול לסבול מבעיות של כאבים ברגליים, מפרקים וגב וההתאמה של מדרסים אורטופדיים חייבת להיעשות כך שתקל עליו ותאפשר לו ללכת מבלי לסבול מכאבים או לפחות מרמת כאב יותר נמוכה. ההתאמה של מדרסים אורטופדיים חייבת להיעשות על יד אורתופד בעל ידע בתחום של כף הרגל והיציבה. לאחר שנעשה האבחון הראשוני, השלב הבא יהיה לקיחה של דוגמת כף הרגל כיוון שיש להתאים את המדרס באופן אישי לכל אדם. השלב האחרון בתהליך הוא יצירת המדרס על פי האבחון והדוגמה שנלקחה מהאדם הקשיש.

מדרסים אורטופדיים– יתרונות

מדרסים אורטופדיים המותאמים לקשישים תורמים מאוד ליציבות שלהם בעת ההליכה. פעמים רבות, ככל שאנו מזדקנים, עולה הקושי לשמור על שיווי המשקל בעת העמידה וההליכה ולכן חשוב מאוד לנסות ולייצב את הגוף עד כמה שניתן באמצעות מדרסים אורטופדיים.המדרסים מאפשרים גם לפזר את משקל הגוף באופן שווה, כך שלא נוצר לחץ על כף רגל אחת שעלול לגרום לנזק ולכאבים. קשישים הסובלים ממחלות שונות עלולים גם לסבול מזרימת דם מואטת או לא תקינה לאזור כף הרגל. התאמה של מדרסים אורטופדיים לקשישים יכולה למנוע הופעה של בצקות ואף נמקים ובכך למנוע תחושת אי נוחות ואף כאבים מאותו אדם מבוגר.

עלות מדרסים אורטופדיים

טווח המחירים של מדרסים אורטופדיים לרוב נקבע בהתאם לסוג המדרס. מדרסים הנוצרים בהתאמה מיוחדת לכף רגלו של האדם, עולים יותר מאשר מדרס קיים הנמכר ברוב החנויות למוצרים אורטופדיים.  הטכניקה בה משתמשים למטרת יצירת המדרסים היא שקובעת את עלות המדרסים. אם ניקח לדוגמה מדרס המיוצר בדיוק בהתאם לכף רגלו של האדם, אין ספק שמדובר בטכנולוגיה מתקדמת יותר וכן העלות שלה גבוהה יותר. בעת רכישה של מדרסים אורטופדיים חשוב לקחת בחשבון את העלות ולעשות השוואת מחירים בין המקומות השונים אך לא להתעלם מהעובדה כי מדרס שנוצר בהתאמה מיוחדת יהיה אפקטיבי יותר ויאפשר לאדם הקשיש לשמור על הליכה יציבה ובטוחה יותר.

באדיבות מכון וינברג אורטופדיה – מדרסים