מדרסים בהתאמה אישית – למה זה כל כך חשוב?

ilanco4foot.co.il

וינברג אורטופדיה היא מקום מאד מקצועי עם הרבה נסיון. על המדרסים נותן יעקב אחריות ל 3 שנים מלאות. מומלץ אחרי שלוש שנים לבוא לחדש, אבל גם 5 שנים זה מחזיק, ויש כאלה שהולכים עם המדרסים 7, 8 וגם 9 שנים. יש גם דוגמה של 15 שנה והשיאן – 37 שנה!

"לפני ארבעה חודשים בא אלי בן אדם בן 55 ואמר, "לפני שהתגייסתי לצבא אבא שלי הביא אותי אליך שתעשה לי מדרסים לגיוס…" המדרסים כבר היו מלאים חורים, בכל מדרס היו חורים,  והוא עוד הולך עם זה. הלך עם זה עד שקיבל עכשיו את הזוג החדש.

מה גם שזה לא איזה פקיד, הוא איש אחזקה במוסד גדול , עובד הרבה עם הליכה, עמידה, סולמות… "

המדרסים מצוינים לפתרון בעיות של כאבים ומוגבלויות, שלא תמיד יודעים שמקורם ביציבה של הרגליים.

איך עובד תהליך ההתאמה האישית?

יש כל מיני שיטות לאיבחון.

  • השיטה הכי נפוצה היא באמצעות קופסה שהיא כמו קופסת נעליים, בפנים יש ספוג כמו ספוג של סידור פרחים, ונותנים לאנשים לדרוך בפנים. אני לא עובד בשיטה הזאת, זה מעתיק את צורת הדריכה, שהיא כבר לא נכונה.
  • שיטה אחרת בה האדם יושב, הרגל מונחת על הסטנד, עוטפים אותה בכפפה פולימרית, ומעתיקים את צורת כף הרגל ללא עומס. זה כבר יותר טוב. אני לא עובד בזה.
  • שיטה שלישית – לתוך הקופסה הזאת אני מטביע כפי רצוני את כף הרגל, בהתחשב בכל הדברים ששמעתי מקודם בתשאול. אני לוחץ במקומות מסויימים, מעצב בעזרת הידיים שלי. ואז אני מקבל תבנית, שאם הבן אדם הזה היה דורך עם המשקל שלו לא היינו מקבלים לדוגמה את הקשת. זו בדרך כלל השיטה שאני משתמש בה.
  • שיטה רביעית פותרת דברים שאף שיטה לא פותרת, במקרים המסובכים, אני מושיב את האדם עם הרגל על הסטנד, לוקח תחבושות גבס, כמו גבס שמשתמשים כשיש שבר, ואני עוטף את כף הרגל. אני לא מעתיק אותה אלא אני מעצב עם האצבעות את הגבס ישירות על כף הרגל, לצורת הדריכה האופטימלית עבורו.

כשזה מתיבש מורידים את התבנית מהרגל, חוזרים על התהליך בכף הרגל השנייה, ואז הופכים את זה ליציקת גבס מלאה, שלפיה יוצרים את המדרסים.

אלה המדרסים היקרים, שלא כולם צריכים את זה. למקרים מסויימים צריך את זה, למקרים אחרים לא.

ההתאמה האישית מתחילה בתשאול המפורט, ממשיכה בהכנת התבנית בעיצוב ידני, ולבסוף בהכנת המדרסים. במהלך ההכנה יש לי את כל הפרטים בראש, כל מה שאני יודע על הצורך של הלקוח. אני יכול לבצע את כל הדרישות הללו.

כמה זמן לוקח להכין מדרסים?

פגישת האיבחון לוקחת בין 10 דקות ל40 דקות. זו פגישת בדיקה, איבחון וייעוץ ללא עלות, ללא התחייבות מצד הלקוח.

המדרסים מוכנים בדרך כלל בתוך שבוע. אם מישהו מגיע ברגע האחרון, לפני טיסה לחו"ל או לפני גיוס לצבא אני יכול גם לספק לו מדרסים בתוך 3 ימי עבודה.

מתוך מכתבי תודה:

בע"ה, אדר א, תשע"א

יעקב היקר

הדבר הטוב ביותר שקרה לי מאז שהתחילו לי הבעיות ברגליים הוא שזכיתי להגיע אליך.

כאשר הגעתי אליך לפני כשלושה חודשים כאבו לי מאוד כפות הרגליים והברכיים ובקושי יכולתי לעמוד וללכת.

היום בזכות המדרסים המופלאים שלך – אשר יוצרו על ידיך בכל כך הרבה אומנות, סבלנות ואהבה – אני ברוך השם עומד והולך בלי שום כאבים.

כל צעד עם המדרסים המופלאים שלך הוא פשוט צעד של בריאות.

בכל צעד שאני צועד אני מודה לך על המדרסים הנהדרים שלך ואני מודה לריבונו של עולם שזימן אותי אליך

 

בתודה ובהערכה רבה

יעקב שפירא, ירושלים

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *