מדרסים מותאמים אישית – הולכים על בטוח

במהלך חיינו אנו צועדים מאות מיליוני צעדים וגומאים שטחים עצומי ממדים בהליכה ובשיטוט מנקודה לנקודה וממקום למקום. למעשה, ההליכה היא צורת ואמצעי התנועה המרכזי של כל יצור חי בטבע, ואם ניקח גם את הריצה כחלק מאותו תחום, הרי שמדובר על מצב שמלווה אותנו מבוקר ועד לילה, מינקות ועד זקנה. גם היום, בעידן התחבורה הזמינה, המהירה, המיידית והנגישה, אנו נמצאים בתנועה מתמדת ומעמיסים על הרגליים, על האגן, על עמוד השדרה שלנו ועל כל הגוף שלנו, מבלי להזדקק לחישובים מתמטיים או להוכחות אמפיריות ומדעיות מבוססות מחקרים, מעמסה כבדה ואינטנסיבית מדי יום ביומו. במהלך השנים, במיוחד כאשר לא שמים לב ללקויות אורטופדיות כגון פלטפוס, קשת גבוהה מדי, שחיקת סחוס וכדומה, העמידה על הרגליים, הדריכה במקום וכמובן ההליכה עצמה הופכות להיות מכאיבות, כואבות ולא נעימות בלשון המעטה, מה שמביא להרבה מאוד בעיות היקפיות ולמצבים רפואיים בעייתיים לאורך זמן.

ניתן לטפל בקלות, ביעילות ובמהירות בכל מה שקשור לבעיות רגליים, ברכיים ושלד בעזרת קבלת סיוע מקצועי בכל מה שקשור ליצירת מדרסים מותאמים אישית לכל אחד ולכל סוג וצורת כף רגל. מדרסים אלו, כפי שמציינים במכון האורטופדי וינברג אורטופדיה אשר בתל-אביב, אינם דומים למדרסים הרגילים שרובנו מכירים מחנויות הספורט והנעליים, אלא מיוצרים לכל לקוח בהתאם לצרכיו המיוחדים, האישיים והספציפיים, כך שאין שני מדרסים מותאמים אישית הדומים אלו לאלו.

כפי שציינו לעיל, ישנם המון סוגי לקויות ובעיות שבגינן נוצרות בעיות אורטופדיות בגפיים התחתונות וגם כאלו שנוצרות בגלל הלקויות והפגמים בתצורת כף הרגל. ככל שנקדים ונבדוק כאבים שמתעוררים, בעיות שהולכות והופכות למציקות יותר וכיוצא באלו, כך יהיה אפשר, בעזרת סיוע, טיפול והדרכה מקצועיים, להביא לפתרון מהיר ויעיל, פתרון שלא רק שיביא לשיפור מיידי של המצב ולהפסקת הסבל והכאבים, אלא ימנע התדרדרות והרעה במצב הפיזי, הרעה שעלולה להביא למצבים שאינם ברי טיפול ושיקום.

כל מי שיודע שמצבו הרפואי בעייתי, שיש לו בעיות גפיים, שלד או עמוד שדרה מתמשכות וכרוניות או שהוא עומד בפני מאמצים פיזיים אינטנסיביים בשל שירות צבאי או כניסה למשטר אימונים, מאמצים שעלולים לשחוק את עצמות כף הרגל, את הסחוס בפרקים או להעמיס משקל רב ונוסף על עמוד השדרה, טוב יעשה אם יפנה לגורם אורטופדי מוסמך, ייוועץ עמו ויקפיד לשים מדרסים מותאמים אישית לכל אורך התקופה, וגם לאחריה, וכך ימנע סבל וכאב מיותרים בהווה והמון בעיות, מיותרות אף הן, בעתיד. גם כאשר כבר מתעוררות בעיות ומורגשים כאבים בעצמות הרגליים ובגפיים התחתונות בכלל, עדיין לא מאוחר מלטפל בכך ולדאוג לתיקון ולשיקום המצב ההתחלתי והנסבל בעזרת הכוונה מקצועית והתאמת מדרסים מתאימים, נכונים וייעודיים לסוג הבעיה ולמבנה כף הרגל.