2 יחפים על החול mattsabo17

עניין של הרגל

מעט מאוד אנשים, גם צעירים ובריאים, מסוגלים להניף, לאורך של יותר מכמה שניות, משקל של 90 או 100 קילו מבלי להתאמץ ולהזדקק למנוחה ולהתרעננות מיד לאחר ההנפה. עכשיו, תחשבו על כפות הרגליים, על הקרסול ועל הברכיים שנושאים את כל משקל גופנו בכל יום ובמשך שעות ארוכות? האם הן אינן זקוקות לסיוע? האם העומס החל עליהן לא משפיע לרעה על מצבן ומכאן על מצבנו הפיזי שלנו? התשובות, לכל השאלות הללו, הן כן. הרגליים שלנו זקוקות לתמיכה המקסימאלית שאנו יכולים להעניק להן ובמיוחד בעת המודרנית, בה המשטחים קשים, הפעילות אינטנסיבית ומאומצת ושעות הערות ארוכות ולחוצות, הרגליים שלנו נושאות בעומס רב יותר מאשר אי פעם.

בעבר, היו בני האדם הולכים יחפים על החול, מה שהשאיר המון טביעות רגליים אך גם אפשר לצמצם את משקל הגוף עם רכות המשטח, וכיום, כאשר המשטחים עשויים מאספלט קשה ומרצפות קשיחות, והם לא מאפשרים שקיעה של הרגל לתוכם וחלוקת העומס הפנימי בצורה מדורגת ומסודרת, הרגליים סופגות מכות קטנות לאורך כל היום, מה שגורם לנזקים, שגם אם אינם מורגשים בהתחלה, הרי שלאורך זמן הם הופכים להיות יותר ויותר דומיננטיים ומשמעותיים על כל פן פיזי והתנהלותי בחיינו, החל מכאבי פרקים, המשך בכאבי גב וכלה בנזקים אורטופדיים חמורים כמו פריצות דיסק, נקעים חוזרים ושברי מאמץ בדרגות חומרה שונות.

מה עושים על מנת לצמצם את הנזקים המתמשכים הללו, גם אם קשה מאוד למנוע אותם לחלוטין? הפתרון הוא בהנהגת נורמת הליכה עם מדרסים, וככל שהמדרסים הללו יותר מקצועיים, יותר מותאמים אישית ויותר בנויים לצרכי האדם ההולך איתם, כך היכולת שלהם להשפיע לטובה ולחיוב על הפן הפיזיולוגי, גם אם נזקים כבר נגרמו וגם אם מדובר על צורך רפואי לשם החלמה ושיפור מצב, הולכת והופכת למשמעותית יותר.

ללכת יחפים על החול

המדרסים, גם הפשוטים ביותר, נועדו לשם מטרה אחת בלבד והיא מתן תמיכה לכף הרגל במשא הכבד אותו היא נאלצת לשאת. ככל שהמדרסים יותר מקצועיים, כאמור לעיל, כך היכולת שלהם לפרוס את המשקל על פני כל גידי, נימי ושרירי הרגל היא גבוהה יותר והפיזור הזה, ממש בדומה לשקיעת כף הרגל בחול או במשטח חולי, מסייע להליכה הנכונה ולשמירה הנאותה על פרקי הרגליים ופלג הגוף התחתון, ומכאן שיש לו חשיבות רבה גם על עמוד השדרה, על הצוואר ועל פלג הגוף העליון בכלל.

תצלום של רגל

חשוב לציין, בהקשר של מדרסים וחשיבות ההליכה איתם, כי ישנם אנשים שלגביהם מדובר על צורך קיומי ממש במדרסים ולא על נוחות, פינוק או רצון למנוע בעיות עתידיות. חולי סוכרת, לדוגמא, חייבים ללכת עם מדרסים על מנת למנוע פגיעה בכף הרגל, פגיעה שתהיה לרוב בלתי הפיכה בשל מחלתם או ספורטאים המשקיעים מאמץ אינטנסיבי, קצר ומתמשך בעבודת הרגליים והם מעבירים את כף רגלם טראומה פיזית בכל אימון ואימון, כך שפעמים רבות ניתן לראות ספורטאים לאחר פרישתם סובלים מבעיות גפיים, פרקים ומפרקים.

שחקני כדורגל משתמשים במדרסים

הכנת מדרסים אינה עניין של מה בכך וישנה חשיבות רבה למקצועיות, לניסיון ולמיומנות של הגורם המקצועי הלוקח מדידות, מכין, מתאים ומייצר את מדרסים בהתאמה אישית, כך שכל מדרס הוא ייחודי ואישי וכל מדרס נעשה מתוך שיקולי צרכים ויעדים אישיים ופרטניים, ולא כפס ייצור המוני ותעשייתי, אלו מתאימים לאוכלוסיות מסוימות ואלו נדרשים לציבור אחר לגמרי. מכון וינברג אורטופדיה הינו מהמנוסים, המקצועיים והמיומנים ביותר בכל תחומי הייעוץ, ההכוונה והתאמת המדרסים לכל אדם ולכל צורך ואנו מזמינים אתכם לבוא ולגלות איך לחזור ולעמוד איתנים על שתי רגליים חזקות ויציבות.

קרדיטים על התמונות: mattsabo17, sergiok, Great Beyond, bark.