מדרסים אורטופדיים- בדקו, חקרו, בחרו נכון

אנשים רבים נזקקים למדרסים אורתופדיים על מנת לאפשר להם דריכה מאוזנת והליכה יציבה. הן בעלי כף רגל קמורה, עם גשר, והן אנשים עם כף רגל שטוחה (פלטפוס) נזקקים למדרסים.ניתן כיום להתאים מדרסים באופן אישי, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים משוכללים (כגון באמצעות סורק לייזר) עשויים מחומרים איכותיים ייחודיים, העמידים בפני לחצים ממושכים לאורך זמן.

אבל קודמים לייצור המדרסים בדיקה, אבחון והתאמה פרטנית מדויקת, אשר במהלכם נבחנת, בקפידה יתרה, יציבות הגוף בזמן עמידה, בישיבה, ובאופן ביצוע פעולות שגרתיות. כמו כן נבחן, כמובן, המנח הטבעי של כפות הרגליים, לפיו ניתן להבחין האם אחת מהן או שתיהן מוטות ("קורסות", בלשון האורתופדים) לאחד הצדדים ובכך מפרות את הסימטריה, אשר התאמת מדרסים אורתופדיים היא מענה לה.

היזהרו מרשלנים ומשרלטנים

על מנת להתאים את המדרסים המיטביים- מומלץ ולמעשה חיוני והכרחי לפנות למכון אורתופדי ולהיבדק אצל אורתופד מומחה. ההכרח בהתאמת מדרסים אישיים  מחייב כל אחד לברר ולוודא כי הוא  מזמין מדרסים מאנשי מקצוע המוסמכים ומורשים לייצר ולמכור מדרסים.

אף שלא תמיד אפשר לוודא ב- 100% כי המקור אמין, נזקה של רשלנות רפואית בתחום זה אינה קריטית כמו בתחומים אחרים של הרפואה, אבל גם מדרס שאינו מותאם אישית עלול לגרום נזק במקום שבו היה אמור לסייע ולהועיל, לתרום לשיפור היציבה, לשיכוך כאבים ולגרום הרגשה כללית טובה ונוחה יותר.

על מנת להיזהר משרלטנים ולהימנע מהזמנת מדרסים מאנשים לא מקצועיים חשוב להקפיד על כל ברזל ברור: אל תקנו מדרסים המכונים 'מדרסי מדף' מוכנים. אל תוותרו על בדיקה והתאמת מדרסים אורתופדיים אישיים, אשר במוצר המוגמר שייצור במיוחד עבורכם יוטמעו כל הנתונים המשוקללים שמהווים ערובה ליצירת מדרסים איכותיים שיתאים לרגליכם כמו כפפה ליד, ולמעשה- כפי שהוכח במחקרים רפואיים.

זכרו- גם אם אתם סבורים שאינכם זקוקים למדרסים, מדרסים אורתופדיים לא אמורים  להיות רק בבחינת אביזר לטיפול במי שלוקים בבעיה מובחנת וגלויה המחייבת התאמת מדרסים, אלא לתרום לאיכות חיים ולרווחתם הגופנית (כתוצאה מכך גם הנפשית)  גם של בני אדם בריאים.

המשיכו לקרוא באתר מכון וינברג אורטופדיה – מדרסים