מדרסים אורטופדיים לספורטאים

לא רבים משקיעים ולו מעט מחשבה על האיבר הכל בך ברור מאליו בגופנו- כפות הרגליים. לכאורה מדובר בחלק קטן ושולי- פריט אחד ממכלול רגלנו השלמה, אבל למעשה מדובר באיבר תנועה שנושא את כל כובד משקלנו הן במצבי עמידה והן בישיבה, שלא לדבר על כך שכף הרגל היא שותפה פעילה ומשמעותית בפעילות האירובית שלנו, מהליכה קלה ועד לספורט מאומץ.

כף הרגל אחראית מחד לתנועות הדחיפה לכל הצדדים ובכל מגוון הפעולות ובמקביל נושאת בעול הריפוד, ההגנה ובלימת הזעזועים של כל מבנה השלד, בעיקר של עמוד השדרה. ובראיית הנולד- כן! זה הכרחי להצטייד בנעליים מתאימות ואף בתמיכה של מדרסים אורטופדיים לספורטאים.

אין ספק שרגלינו, כמי שמהוות נדבך בסיסי בכל הפעילות הגופנית, זקוקות לסיוע. עיקר המעמסה על הרגליים קיימת כמובן כשמדובר באנשים פעילים ספורטיבית בעקבות פעילות פנאי מועדפת או משלח יד פיזי, כמו ספורטאים מקצועיים. במקרים שכאלו משתתפות כפות הרגליים במאמץ קבוע שכולל אלפי דחיפות וקליטת זעזועים. לא מעט ספורטאים מתחילים לסבול אט אט מכמה תסמינים האופייניים לסיטואציה כזו: נקעים ושברים, קריסת הקרסול פנימה או החוצה, הצטברות עור יבש ויבלות- כל אלה גורמים לכאבים עזים, שינויים גרמיים וקושי תפקודי מצטבר.

המשיכו לקרוא על מדרסים לספורטאים

הפתרון לכל הצרות – מדרסים אורטופדיים לספורטאים

ההשקעה של העוסקים בספורט באופן קבוע ואף מקצועי היא רבה- מביגוד מתאים, דרך תוספי מזון ועד טיפולים מגווונים לגוף ולנשמה המאומצים מדי יום ביומו. אבל הטיפוח החשוב מכולם הוא כאמור של עמודי היסוד של גופנו, הלא הן הרגליים. מדרסים אורטופדיים לספורטאים עשויים כהלכה ומותאמים בדיוק לצרכים האישיים של המתעמל יהוו בסיס לתמיכה מאסיבית לכל הגוף. הרעיון הוא, כאמור, התאמה. אין דין מדרס המיועד לשחקני כדורגל דומה לדינם של מדרסי ריצה או ריקוד.

מדרסים אורטופדיים לספורטאים צריכים לקחת בחשבון את תנאי השטח שבהם פועל המתעמל. האם מדובר בכר דשא רך או במסלול אספלט קשיח, האם הפעילות עצמה היא איטית כמו בהרמת משקולות או ספרינטית כמו במשחקי כדורסל או טניס למשל. הכנת מדרסים אורטופדיים לספורטאים, כך שיתאימו לנעליים המסויימות, לנתונים האובייקטיביים ולמבנה הגופני הספציפי של ספורטאי. תמיכה הולמת ומקצועית יכולה לחסוך בעיות גופניות קשות ובמקביל- לא פחות חשוב- לשפר את ההישגים.

המשיכו לקרוא על מדרסים אורטופדיים