מהם מדרסי הגבהה?

מדרסי הגבהה הינם רפידות (ספידות) אשר ניתן למקם בתוך הנעל. בניגוד למדרסים אשר תפקידם להקל על ההליכה, למנוע כאבים ולהפחית את הלחץ מכף הרגל, תפקידם העיקרי של מדרסי הגבהה הוא להקנות למשתמש מראה גבוה יותר. מדרסי הגבהה, נוסף על היכולת שלהם להגביה, הם מדרסים אורטופדיים לכל דבר ועניין. רבים אשר השתמשו במדרסי הגבהה לצורך מתן אפקט גבוה, דיווחו גם על שיפור בטווח הגופני- אורטופדי. אלו אשר סבלו מכאבי גב כרוניים, או כאבי ברכיים, החלו לחוש הקלה בעצמת הכאב ובתדירותו. כנראה, שההסבר לכך טמון בעובדה שמדרסי הגבהה הינם רפידות ספוגיות, אשר משמשות גם כבולמי זעזועים, ובכך מקנות לרגל נוחות מירבית ומשפרות את היציבות. מדרסי הגבהה משווקים במספר צורות: ישנם מדרסים אשר מורכבים מיחידה אחת, וישנם מדרסים אשר כוללים בתוכם שתי יחידות.

עובי המדרסים המורכבים מיחידה אחת הוא 1.5 ס"מ והם מותאמים בעיקר לנעלי ספורט, או לנעליים יומיומיות. מדרסי הגבהה אשר מורכבים משתי יחידות מגביהים את המשתמש בכ 2-4 ס"מ. ישנה אופציה להשתמש רק ביחידה אחת מתוך שתי הרפידות, או להוסיף גובה על ידי שימוש בשתי הרפידות יחד. חשוב מאוד לציין כי מדרסי הגבהה אינם ניתנים לשימוש עם נעליים פתוחות כגון סנדל או כפכף, מדרסי הגבהה אופציונליים לשימוש רק עם נעל סגורה כמו נעל ספורט או מגף. על מנת למצות את הנוחות המירבית של הרפידות מומלץ להשתמש בנעל שאינה נמוכה.

Depositphotos 239364434 S

מדרסי הגבהה, מלאי של יתרונות

מדרסי הגבהה, כשמם כן הם, מוסיפים גובה למשתמש. אולם, למדרסי הגבהה יתרונות רבים נוספים אשר הופכים אותם לרכישה כדאית ולטווח הארוך. קיימים בשוק פתרונות שונים ורבים עבור אלו המבקשים להוסיף כמה סנטימטרים לגובה. ישנה אופציה הכוללת מתן הורמונים, תרופות וניתוחים כירוגיים, אשר עשויים גם לפגום בבריאות, וכמובן שישנה האופציה המוכרת לנו בדמות נעלי העקב.

שימוש במדרסי הגבהה בראש ובראשונה אינו פוגם בבריאות, אלא להפך, מאחר ומדובר במדרסים אורטופדיים הוא עשוי רק לתרום לשיפור בכאבים. נוסף על כך, שימוש במדרסי הגבהה, שלא כמו בנעלי עקב, אינו מוגדר אך ורק לנשים, גם גברים יכולים לעשות שימוש במדרס. מדרסי הגבהה הינם מדרסים אשר מקומם בתוך הנעל, כך נוצרת האופציה למשתמש לגבוהה בכמה סנטימטרים, מבלי לחשוף את השימוש במדרס. מדרסי הגבהה הם האופציה הטובה והזולה ביותר עבור אלו המחפשים לגבוהה בכמה סנטימטרים, ויחד עם זאת להעלות את הביטחון והערך העצמי ולשפר את התדמית.