הכול על קריסת קרסול וחיזוק הקרסול

קריסת קרסול היא מצב היכול להופיע יחד עם כל מבנה של כף רגל, בכף רגל בעלת קשת תקינה, בכף רגל בעלת קשת שטוחה או בכף רגל בעלת קשת קמורה. זוהי תופעה נפוצה מאוד והיא גורמת לכאבים בקרסול ובברכיים. קריסת קרסול היא גם תופעה מוכרת אצל אוכלוסיית גיל הזהב ואצל הסובלים מבעיות של עודף משקל.

Depositphotos 31222791 S

קריסת קרסול, חיזוק קרסול – ארבעה דברים שכדאי לדעת

הקרסול הוא המפרק המחבר בין כף הרגל לבין השוק. התפקיד שלו הוא לשאת את כל משקל הגוף בעת ההליכה, ריצה או כל פעילות גופנית אחרת המתבצעת במצב של עמידה. אומנם המבנה החזק של הקרסול מאפשר לו לעמוד בעומסים הגבוהים המופעלים עליו באופן קבוע, אך על אף הכול, בשל מיקומו הרגיש הוא נוטה להיפגע בקלות יחסית. שכיחות הפגיעות בקרסול היא הגבוהה ביותר מבין כל המפרקים האחרים.

כאשר מנח הקרסול הוא כזה שיש קריסה, מפרק הקרסול הוא לא על הציר הטבעי שלו ויש מאמץ גדול ומיותר במפרק ועל המפרק. בעקבות זאת יכול להופיע בלאי מואץ של המפרק.

בשל עודף מאמץ, העצם יוצאת מהציר הקבוע שלה ועיקר העומס מונח על הצד הפנימי של כף הרגל. במצב זה גיד האכילס האמור להיות מונח בזווית של תשעים מעלות מהקרקע מונח באכסון, נגרמים כאבים ופגיעה בתפקוד.

התאמת מדרסים נכונים תשנה את זווית כף הרגל לזווית הנכונה ותמנע בלאי מואץ של המפרק.

ב"אורתופדיה וינברג" מתמחים בהענקת כל הפתרונות והסעדים במקרים של קריסת קרסול ובכל מקרה של תחלואים שונים בכף הרגל ובגפיים התחתונות.

צוות המכון מלווה כל מטופל באופן אישי החל מתחילת הטיפול ועד לרגע שבו הבעיה נפתרה.