שלום לכולם,
הפעם בפינת הטיפ היומי נדבר על נושא שוודאי ישעשע אתכם אך הוא חשוב מאוד- גזירת ציפורניים ברגליים.
הציפורניים הם חומר קרני, קשה ולפעמים אף עבה או בעל פטריות ובכדי לגזור אותן חייבים קודם להשרות את הרגליים במים פושרים עם מעט סבון כחמש דקות, לצורך ריכוך.

אני יודע שאצל חלקכם הציפורניים נגזרות בקלות גם ללא השרייה ואז מדוע קיים הצורך אתם שואלים? אם אנו גוזזים ציפורניים ללא השרייה, הגזירה לא רק גוזרת את הציפורניים אלא למעשה מפוצצת את אותה רקמה קרנית והדבר לא טוב.

אחרי שהשרינו את הרגליים, יש לנגבן ולהתחיל בעבודה. הציפורן בנויה במעיין קשת- ולכן הגזירה המומלצת היא בצורה קשתית קלה- אסור לגזוז בצורה קשתית גדולה, חייבים להשאיר מרחק בין הציפורן לבשר, אחרת יש חשש שהציפורן תגדל לתוך הבשר- ציפורן חודרנית- דבר שכידוע לכן הוא אינו נעים, הטיפול בבעיה כואב ולעיתים אף מוביל לניתוח.

הדרך הטובה ביותר לגזור את ציפורני הרגליים היא באמצעות מספרי ציפורניים, הגזירה תיעשה כפי שהסברנו בצורת קשת קטנה- דבר שיותיר בשני הקצוות פינות חדות- יש לקחת פצירה ולשייף אותן.

אם החלטנו להשתמש באופציה השנייה- קוצץ הציפורניים- יש להשתדל לבחור בקוצץ כמה שיותר גדול ובעלת גרה עגולה, לא ישרה. את הגזירה יש לבצע כך שיישאר מרווח בין הציפורן לבשר.

תודה לכם, זה היה הטיפ היומי בנושא גזירת ציפורניים.