iStock 000019882506Small

ספורטאי, איך להימנע מפציעות וממה להיזהר?

לעשות ספורט ולשמור על כושר גופני הם מתכון לחיים בריאים, לחיטוב הגוף ולהימנעות מהשמנה ומרפיסות השרירים, אך, בד בבד, פעילות גופנית יכולה להוביל, פעמים רבות, גם לפציעות בפרקים, בשרירים או בגפיים וחשוב מאוד להימנע מכך בעזרת התנהלות והתנהגות נכונות במהלך האימונים והפעילות וגם במהלך שעות המנוחה, בהן הגוף נח מהמאמץ אך עדיין סוחב איתו את עומסי האימון ואת השרירים והגידים התפוסים והמתוחים.

מדרסים לספורטאים – פציעות ספורטיביות לא נובעות, בהכרח, מעבודה לא נכונה או מהטלת עומס רב מדי על הגוף בפרק זמן קצר, אלא שהן יכולות לנבוע גם ממבנה אנטומי ופיזיולוגי של הגוף ומחלוקת העומס על השרירים השונים, בעיקר שרירי הרגליים. פתרון אידיאלי, אפשרי ונפוץ הוא הפתרון של שימוש במדרסים אורטופדיים מכאניים הבנויים בהתאם למבנה כף הרגל ומאפשרים תנועה וייצוב טובים ויעילים יותר של כף הרגל וחלוקת עומסים נכונה יותר עליה, וממנה על האגן ועל עמוד השדרה הצווארי, שפגיעה בו היא הגורם המשמעותי ביותר לפציעות רציניות ומורכבות במהלך אימוני אתלטיקה.

 

מדרסים אורטופדיים, המתוכננים ומעוצבים בהתאמה מדויקת של כף הרגל של כל מטופל ומטופלת, נעשים במעבדות ייעודיות לכך ועל ידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצוענים בתחום זה ודוגמא מצוינת לכך היא המכון האורטופדי-וינברג אורטופדיה, אשר, במהלך עשרות שנות פעילות פיתח איכויות מקצועיות מהשורה הראשונה בארץ, ואולי בעולם, בכל הנוגע להתאמת מדרסים אפקטיביים לכל צורך שהוא, כולל צרכי מתאמנים ומתעמלים במגוון רחב של סוגי אימונים ותחומים ספורטיביים.
על פי מומחי וינברג אורטופדיה, כל פציעה נגרמת היא תוצאה של פעולה גופנית לא נכונה מבחינה פיזיולוגית ולכן יש צורך לתקן את הדרוש תיקון ולסייע באלמנטים מולדים שבלתי אפשרי לשפר אותם באמצעים טבעיים, אלא בעזרת עזרים ואלמנטים מלאכותיים דוגמת מדרסים אורטופדיים אפקטיביים מותאמים אישית לכל לקוח ולכל צורך.

 

כאשר הגוף מרגיש שהוא עובר עומס רב מדי, עומס שהוא לא מורגל אליו ביומיום, הוא מנסה להגן על עצמו בעזרת מספר פעולות שהוא נוקט ובכללם זרימת דם מוגברת לנימים, לגידים ולעורקים ופעולת תאים נמרצת ואינטנסיבית יותר הגורמת לחילוף חומרים ולהיווצרות חומצות חלב הגורמות לכאב מקומי, אשר, לרוב, עובר לאחר זמן קצר. כאשר העומס רב מדי, גם הגוף עלול לקרוס וכך נוצרים שברי מאמץ, נקעים, סדקים ודלקות, בעיקר בפרקים הרגישים של הקרסול, הברך, הירך והאגן. שילוב של בניית תוכנית אימונים מסודרת ומודולארית, תזונה נכונה ומאוזנת, אימוני חימום ושחרור בזמן הפעילות והסתייעות במדרסים מתאימים ונכונים הם הדרך הנכונה לפעילות בטוחה ובריאה.
כמובן שמומלץ בחום להיוועץ ברופא, בגורם מקצועי דוגמת מאמני כושר מוסמכים ובאנשי מקצוע מתחום הפעילות של מכון אורטופדי- וינברג אורטופדיה לפני כניסה לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית וקבועה על מנת לצמצם את אפקט הטראומה שעובר על הגוף ועל מנת לבנות את השרירים בצורה מתונה יותר, אחראית יותר ופחות מועדת לפציעות לא נעימות או, למצער, לפציעות מורכבות וחמורות יותר.
אנו, בוינברג אורטופדיה, נמצאים עבורכם בכל זמן, בכל עת ולכל שאלה, קושיה, בעיה או מענה מקצועי ונשמח לעזור לכם להתחיל את חייכם הספורטיביים בביטחון, בנוחות ובקלות עם מדרסים איכותיים מהרמה הגבוהה ביותר בישראל, עם הפתרונות האורטופדיים האולטימטיביים והמדויקים ביותר הקיימים בעולם רפואת הספורט ועם הרבה מאוד ידע, ניסיון ואהבת המקצוע. אז, אל תשאלו האם להתחיל בפעילות ספורטיבית, תשאלו איך להתחיל אותה ואיך לבצע אותה מבלי להיפצע ומבלי להזיק לעצמכם והתשובה לכך נמצאת ממש מתחת לרגליים שלכם, וליתר דיוק בתוך הנעלים שלכם.
קרדיט על התמונות: ddyates, durrah03.