של אוריאל על וינברג אורטופדיה

המלצה של אוריאל

"את יעקב הכרתי ב-2003 דרך ידידה משותפת, ואז הציע לי לעשות מדרס, באותו זמן לא חשבנתי שאני צריך בכלל מדרס אך בכל זאת מחמת ההסבר שלו ויתרון ההזדמנות עשיתי מדרסים.
השתמשתי במדרסים אלה 15 שנה ללא הפסקה וללא החלפה או תיקון. ב-2018 חזרתי אל יעקב והזמנתי 3 מדרסים חדשים.."
"גיליתי שבלי המדרסים אחרי שעתיים שלוש מיד אני מקבל כאבי גב…"
"הכנסתי את המדרסים לתוך הגרביים וכעבור 1/2 שעה הכאבים נעלמו"

מדרסים לנוער וילדים

כאשר מדובר בילדים ובני נוער מדובר במצב של צמיחה ושינוי. זה השלב שבו הגוף מתפתח ואם יש בעיה היא תחמיר ותתקבע, ולכן למדרסים יש חשיבות עצומה לתיקון יציבה בלתי מאוזנת ולתמיכה בגוף עד ליציבה נכונה.

מדרסים לצמיחה נכונה

  • יציבה זקופה – כפות הרגליים הם הבסיס עליו עומד הגוף כולו. כאשר כף הרגל משתרשת ונפרשת בצורה טבעית, הקשתות, העקב והכרית מחלקות ביניהן את העומס בצורה שווה. כאשר יש בעיה כלשהי בדריכה, יהיה נסיון של הרגל לפצות על כך על ידי העמסה על חלק אחר של כף הרגל. הרגל צומחת ומתפתחת לתוך הטעות וקשה מאד אחר כך לתקן זאת.
  • אי סימטריה בין הרגליים – גוף האדם איננו סימטרי במאה אחוז. אנו רואים את זה כאשר אנחנו באים לקנות נעליים. כפות הגליים אינן זהות בגודלן. לעיתים זה הבדל של חצי מספר לעיתים מספר שלם. במקרה כזה אין בעיה, ניתן לקנות לפי הרגל הגדולה יותר.

אך מה קורה כאשר רגל אחת קצרה מהשנייה? במצב כזה האגן אינו מקביל לאדמה אלא נוטה לכיוון הצד הקצר. במהלך הזמן זה ישפיע על עמוד השדרה. תיווצר עקמת בגב. מדרסים נותנים מענה לבעיה הזו. ניתן להשוות בין אורכי הרגליים ולהחזיר את האגן למצב מקביל ומאוזן.

  • פציעה עקב ספורט או תאונה – ילדים ובני נוער עלולים להיפצע באימוני ספורט או משחקים בחוץ. במהלך ההחלמה הרגל החלשה אינה יכולה לשאת בעומס. הרגל הנגדית תתאמץ לאזן את הרגל הפצועה וחלוקת העומס עלולה ליצור עמידה לא יציבה. מדרסים מותאמים יכולים לתמוך בהחלמה, לתת תמיכה וחיזוק למקום החלש, לוודא שהרגליים מתרגלות מחדש ליציבה מאוזנת ובכך להקל על הגוף כולו.

תודות לקוחות כלשונן:

"לכבוד: קובי ויינברג – וינברג אורטופדיה

קובי שלום רב,

לפני כחצי שנה איתמר, בננו בן ה11, התקשה מאד בהליכה. כאבים חזקים בכף רגל ימין מנעו ממנו את היכולת לדרוך על הרגל. הרופאים אמרו שזו בעיה מבנית.

לפני כחודש וחצי באנו אליך, די מסופקים עד כמה מדרסים יכולים לעזור לבעיה כל כך מסובכת.

לתדהמתנו ביום שאיתמר שם את המדרסים בנעליו חל שינוי בהליכתו. קיבלנו את המדרסים יומיים לפני טיול משפחתי לברצלונה והיינו מודעים לעובדה שאולי נצטרך לשנות מסלולים בשל הקשיים של איתמר. בפועל הלכנו קילומטרים רבים ברגל, ואיתמר איתנו, ויכולנו רק לברך על כך שקיבלנו את המדרסים קודם לטיול המשפחתי.

היום אנחנו יכולים להגיד בשמחה שהילד הולך, רץ, נוסע על רולר בליידס (עם המדרסים!) קופץ ומה לא?

לאחרונה הוא גם חזר להשתתף בשיעורי ספורט באופן חלקי.

אנחנו מודים לך מקרב לבנו על הטיפול המסור והמדרסים המצוינים שעשית לאיתמר.

תרמת רבות לאיכות חיים של הילד וגם לשלנו!

בברכה ותודה מעומק הלב – רינת, אוהד ואיתמר לימור – קיבוץ שובל"

 

מדרסים בהתאמה אישית – למה זה כל כך חשוב?

ilanco4foot.co.il

וינברג אורטופדיה היא מקום מאד מקצועי עם הרבה נסיון. על המדרסים נותן יעקב אחריות ל 3 שנים מלאות. מומלץ אחרי שלוש שנים לבוא לחדש, אבל גם 5 שנים זה מחזיק, ויש כאלה שהולכים עם המדרסים 7, 8 וגם 9 שנים. יש גם דוגמה של 15 שנה והשיאן – 37 שנה!

"לפני ארבעה חודשים בא אלי בן אדם בן 55 ואמר, "לפני שהתגייסתי לצבא אבא שלי הביא אותי אליך שתעשה לי מדרסים לגיוס…" המדרסים כבר היו מלאים חורים, בכל מדרס היו חורים,  והוא עוד הולך עם זה. הלך עם זה עד שקיבל עכשיו את הזוג החדש.

מה גם שזה לא איזה פקיד, הוא איש אחזקה במוסד גדול , עובד הרבה עם הליכה, עמידה, סולמות… "

המדרסים מצוינים לפתרון בעיות של כאבים ומוגבלויות, שלא תמיד יודעים שמקורם ביציבה של הרגליים.

איך עובד תהליך ההתאמה האישית?

יש כל מיני שיטות לאיבחון.

  • השיטה הכי נפוצה היא באמצעות קופסה שהיא כמו קופסת נעליים, בפנים יש ספוג כמו ספוג של סידור פרחים, ונותנים לאנשים לדרוך בפנים. אני לא עובד בשיטה הזאת, זה מעתיק את צורת הדריכה, שהיא כבר לא נכונה.
  • שיטה אחרת בה האדם יושב, הרגל מונחת על הסטנד, עוטפים אותה בכפפה פולימרית, ומעתיקים את צורת כף הרגל ללא עומס. זה כבר יותר טוב. אני לא עובד בזה.
  • שיטה שלישית – לתוך הקופסה הזאת אני מטביע כפי רצוני את כף הרגל, בהתחשב בכל הדברים ששמעתי מקודם בתשאול. אני לוחץ במקומות מסויימים, מעצב בעזרת הידיים שלי. ואז אני מקבל תבנית, שאם הבן אדם הזה היה דורך עם המשקל שלו לא היינו מקבלים לדוגמה את הקשת. זו בדרך כלל השיטה שאני משתמש בה.
  • שיטה רביעית פותרת דברים שאף שיטה לא פותרת, במקרים המסובכים, אני מושיב את האדם עם הרגל על הסטנד, לוקח תחבושות גבס, כמו גבס שמשתמשים כשיש שבר, ואני עוטף את כף הרגל. אני לא מעתיק אותה אלא אני מעצב עם האצבעות את הגבס ישירות על כף הרגל, לצורת הדריכה האופטימלית עבורו.

כשזה מתיבש מורידים את התבנית מהרגל, חוזרים על התהליך בכף הרגל השנייה, ואז הופכים את זה ליציקת גבס מלאה, שלפיה יוצרים את המדרסים.

אלה המדרסים היקרים, שלא כולם צריכים את זה. למקרים מסויימים צריך את זה, למקרים אחרים לא.

ההתאמה האישית מתחילה בתשאול המפורט, ממשיכה בהכנת התבנית בעיצוב ידני, ולבסוף בהכנת המדרסים. במהלך ההכנה יש לי את כל הפרטים בראש, כל מה שאני יודע על הצורך של הלקוח. אני יכול לבצע את כל הדרישות הללו.

כמה זמן לוקח להכין מדרסים?

פגישת האיבחון לוקחת בין 10 דקות ל40 דקות. זו פגישת בדיקה, איבחון וייעוץ ללא עלות, ללא התחייבות מצד הלקוח.

המדרסים מוכנים בדרך כלל בתוך שבוע. אם מישהו מגיע ברגע האחרון, לפני טיסה לחו"ל או לפני גיוס לצבא אני יכול גם לספק לו מדרסים בתוך 3 ימי עבודה.

מתוך מכתבי תודה:

בע"ה, אדר א, תשע"א

יעקב היקר

הדבר הטוב ביותר שקרה לי מאז שהתחילו לי הבעיות ברגליים הוא שזכיתי להגיע אליך.

כאשר הגעתי אליך לפני כשלושה חודשים כאבו לי מאוד כפות הרגליים והברכיים ובקושי יכולתי לעמוד וללכת.

היום בזכות המדרסים המופלאים שלך – אשר יוצרו על ידיך בכל כך הרבה אומנות, סבלנות ואהבה – אני ברוך השם עומד והולך בלי שום כאבים.

כל צעד עם המדרסים המופלאים שלך הוא פשוט צעד של בריאות.

בכל צעד שאני צועד אני מודה לך על המדרסים הנהדרים שלך ואני מודה לריבונו של עולם שזימן אותי אליך

 

בתודה ובהערכה רבה

יעקב שפירא, ירושלים