מדרסים- לחיות עם כאב כרוני

 

התנהלות החיים המודרנית דורשת הרבה מאוד מאמצים, הרבה מאוד תנועה פיזית והרבה פחות זמן לאימוני כושר גופני וחיים בריאים, כל אלו יוצרים מצבים של כאבים כרוניים, בעיקר בפרקים ובמפרקים, ואחוז לא מבוטל מהאוכלוסייה העירונית סובל מבעיות רגליים וברכיים כרוניות, כאלו הדורשות שימוש בסוגי מדרסים שונים על מנת להצליח ולתפקד כראוי במהלך היום.

מה שמבדיל בין כאב "רגיל" לכאב כרוני, למרות שפעמים רבות נוטים להשתמש במונחים הללו על מנת לתאר מצב קיים, הוא בכך שכאב כרוני הוא כאב מתמשך ובלתי פוסק, כזה הגורם גם לתופעות לוואי כגון דיכאון, התדרדרות מנטאלית וחוסר תפקוד מתמשך. ללא אבחון וטיפול מהירים ונכונים בכאבים מעין אלו, התופעות רק ימשיכו ויתגברו ויגרמו לפגיעות נוספות בהתנהלות היומיומית. באמצעות אבחון מהיר על ידי רופא, קבלת טיפול ראשוני ומיידי וקבלת מרשם ליצירת מדרסים בהתאמה אישית, כאלו שיוכנו במיוחד למצב כף הרגל, המבנה שלה והבעיה האורטופדית הספציפית הגורמת לאותו כאב כרוני, אפשר להתגבר על המצב הכרוני, להקל עליו ולהפוך גם כאב בלתי נסבל לסוג של רגישות שניתן לחיות איתה באופן מלא, מושלם ונורמטיבי.

לא רבים יודעים זאת, אך מגוון רחב של כאבים, רגישויות ומחושים גופניים מקורם ברגליים שלנו, הן אלו שנושאות את מלוא כובד משקלנו, הן אלו שעומדות במשך מרבית שעות היממה, הולכות, רצות ונמצאות בתוך נעליים סגורות, לחוצות ולעיתים אינן מתאימות במלואן להן והלחצים הללו יוצרים את הכאבים האורטופדיים השונים, מכפות הרגליים, דרך הברכיים ועד לכאבי הגב והצוואר. התאמת מדרסים אורטופדיים, המיוצרים על ידי גורמים מקצועיים, רפואיים ואמינים, על סמך בדיקות מקדימות של מבנה כף הרגל, היא הדרך הפשוטה, ובדרך כלל, היעילה ביותר לפתור בעיות כרוניות ולהמשיך להתנהל במרץ ובאנרגטיות.

לסיכום, אל תחיו עם כאבים כרוניים, גם לא עם כאבים רגילים, מלבד העובדה כי הדבר מקשה על ההתנהלות ועל קיום שגרת חיים ראויה, כאב עלול להצביע על בעיה חמורה יותר, שיכולה להתפרץ ולהופיע. חשיבות הבדיקה, האבחון והטיפול היא קריטית וככל שתקדימו ותתאימו לעצמכם מדרסים, כך תוכלו לשלוט, טוב יותר, במצבכם הפיזי.