וינברג פוסט 1 מרץ 18

מה אומרים נתוני הסטטיסטיקה על דורבן בעקב

דורבן בעקב

דורבן בעקב היא תופעה הגורמת לכאבים חדים ודוקרים בכף הרגל באזור העקב. כף הרגל עובדת קשה, היא נושאת את משקל בגוף כל יום וכל היום והיא מורכבת ממערכת עצמות וביניהן עצמות עדינות במיוחד.

בחלק האחורי של כף הרגל ממוקמת עצם העקב המחוברת ברצועת רקמה מתוחה לאצבעות כף הרגל ונמצאת באזור קשת כף הרגל.

מסיבות שונות נוצר לעתים מתח גבוה באזור החיבור של הרצועה לבין עצם הכף, מתח המביא להתפתחות של דלקות. הדלקות גורמות לכאבים חזקים ועמומים בקצה העקב, לחום באזור ולתחושת פולסים.

לאחר שהדלקת עברה נשארים באזור הדלקת הצטברויות של סינדית והתגבשות של גושים וגבשושיות. גבשושיות אלו הן אלו המכונות בשפה העממית "דורבן בעקב".

כל מי שסובל מתופעת הדורבן בעקב מרגיש כאילו הוא צועד על אבנים קטנות בתחתית כף הרגל או כמו לצעוד על קוץ דוקר המופנה מהעקב כלפי מטה.

דורבן בעקב – מה אומרים נתוני הסטטיסטיקה?

  • כעשרה אחוז מהאוכלוסייה סובלים מתופעת הדורבן בעקב בשלב זה או אחר של חייהם.
  • תופעת הדורבן בעקב יכולה להופיע בכל גיל, אך שכיחה במיוחד אצל אנשים בגיל ארבעים עד שישים.
  • נשים סובלות פי שתיים מאשר גברים מבעיית הדורבן בעקב.
  • התופעה נפוצה אצל ספורטאים ואצל כל מי שהתחיל בהליכה או בריצה בגיל מבוגר יחסית.

איך דורבן בעקב פוגע באיכות החיים?

כל מי שסובל מתופעת הדורבן בעקב מרגיש כאילו הוא צועד על אבנים קטנות בתחתית כף הרגל או כמו לצעוד על קוץ דוקר המופנה מהעקב כלפי מטה.

אנשים הסובלים מדורבן בעקב מדווחים על כאבים חזקים מאוד בעקב כף הרגל מיד כאשר הם קמים בבוקר, עוד לפני שצעדו אפילו צעד אחד. חלק מהם סובל מכאבים לאחר כל קימה מישיבה או שכיבה, חלק מהם לא מסוגל לדרוך על כף הרגל במשך כשעה לאחר הקימה בבוקר וחלק מהם סובל מכאבים במשך עשרים ורבע שעות ביממה, כולל בשעות השינה.

מי שסובל מדורבן בעקב לא מסוגל לרוץ ומוגבל בביצוע פעולות ספורטיביות.

כאבים בדורבן העקב פוגעים בצורה משמעותית באיכות החיים.

אל תחכו עד שהכאבים יעברו מעצמם, כי הם לא יעברו לבד!

כאבי דורבן בעקב מופיעים ללא התראה מוקדמת. פעילות גופנית מאומצת תוך כדי הכאבים לא תביא לרגיעה, אלא להפך היא תגביר את הכאבים.

לרפואה המערבית אין פתרון הפותר את הבעיה מהשורש. בדרך כלל ממליץ הרופא על מנוחה ועל כדורים או זריקות להרגעת הכאבים.

במקרה של דורבן בעקב כל זמן שיהיה לחץ או חיכוך במקום הכואב, המקום לא יחלים מאחר והוא מגורה כל הזמן. כדי להגיע לפתרון יש להוריד לחץ ועומס מהמקום, לרפד את האזור ולהעביר עומס לחלק אחר של הרגל. פעולה זו נעשית באמצעות מדרסים!

יש סוגים שונים של מדרסים, שיטות שונות ובעלי מקצוע ברמות שונות של ידע וניסיון. כדי לקבל פתרון נכון ואיכותי חשוב להיעזר בבעל מקצוע בעל ידע שצבר ניסיון רב בתחום.

וינברג אורתופדיה, מכון ומעבדה אורתופדית, נוסד בשנת 1945 ונמצא תחת הניהול של יעקב וינברג מאז שנת 1979. האורתופדיה במכון משלבת רפואה, מדע, אבחון מקצועי של מצב כף הרגל והתאמה אישית של המדרסים.

צוות העובדים צבר ניסיון רב והצלחה בטיפול בבעיית דורבן בעקב, הם ישמחו לעזור גם לכם!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *