מדרסים לנוער וילדים

כאשר מדובר בילדים ובני נוער מדובר במצב של צמיחה ושינוי. זה השלב שבו הגוף מתפתח ואם יש בעיה היא תחמיר ותתקבע, ולכן למדרסים יש חשיבות עצומה לתיקון יציבה בלתי מאוזנת ולתמיכה בגוף עד ליציבה נכונה.

מדרסים לצמיחה נכונה

  • יציבה זקופה – כפות הרגליים הם הבסיס עליו עומד הגוף כולו. כאשר כף הרגל משתרשת ונפרשת בצורה טבעית, הקשתות, העקב והכרית מחלקות ביניהן את העומס בצורה שווה. כאשר יש בעיה כלשהי בדריכה, יהיה נסיון של הרגל לפצות על כך על ידי העמסה על חלק אחר של כף הרגל. הרגל צומחת ומתפתחת לתוך הטעות וקשה מאד אחר כך לתקן זאת.
  • אי סימטריה בין הרגליים – גוף האדם איננו סימטרי במאה אחוז. אנו רואים את זה כאשר אנחנו באים לקנות נעליים. כפות הגליים אינן זהות בגודלן. לעיתים זה הבדל של חצי מספר לעיתים מספר שלם. במקרה כזה אין בעיה, ניתן לקנות לפי הרגל הגדולה יותר.

אך מה קורה כאשר רגל אחת קצרה מהשנייה? במצב כזה האגן אינו מקביל לאדמה אלא נוטה לכיוון הצד הקצר. במהלך הזמן זה ישפיע על עמוד השדרה. תיווצר עקמת בגב. מדרסים נותנים מענה לבעיה הזו. ניתן להשוות בין אורכי הרגליים ולהחזיר את האגן למצב מקביל ומאוזן.

  • פציעה עקב ספורט או תאונה – ילדים ובני נוער עלולים להיפצע באימוני ספורט או משחקים בחוץ. במהלך ההחלמה הרגל החלשה אינה יכולה לשאת בעומס. הרגל הנגדית תתאמץ לאזן את הרגל הפצועה וחלוקת העומס עלולה ליצור עמידה לא יציבה. מדרסים מותאמים יכולים לתמוך בהחלמה, לתת תמיכה וחיזוק למקום החלש, לוודא שהרגליים מתרגלות מחדש ליציבה מאוזנת ובכך להקל על הגוף כולו.

תודות לקוחות כלשונן:

"לכבוד: קובי ויינברג – וינברג אורטופדיה

קובי שלום רב,

לפני כחצי שנה איתמר, בננו בן ה11, התקשה מאד בהליכה. כאבים חזקים בכף רגל ימין מנעו ממנו את היכולת לדרוך על הרגל. הרופאים אמרו שזו בעיה מבנית.

לפני כחודש וחצי באנו אליך, די מסופקים עד כמה מדרסים יכולים לעזור לבעיה כל כך מסובכת.

לתדהמתנו ביום שאיתמר שם את המדרסים בנעליו חל שינוי בהליכתו. קיבלנו את המדרסים יומיים לפני טיול משפחתי לברצלונה והיינו מודעים לעובדה שאולי נצטרך לשנות מסלולים בשל הקשיים של איתמר. בפועל הלכנו קילומטרים רבים ברגל, ואיתמר איתנו, ויכולנו רק לברך על כך שקיבלנו את המדרסים קודם לטיול המשפחתי.

היום אנחנו יכולים להגיד בשמחה שהילד הולך, רץ, נוסע על רולר בליידס (עם המדרסים!) קופץ ומה לא?

לאחרונה הוא גם חזר להשתתף בשיעורי ספורט באופן חלקי.

אנחנו מודים לך מקרב לבנו על הטיפול המסור והמדרסים המצוינים שעשית לאיתמר.

תרמת רבות לאיכות חיים של הילד וגם לשלנו!

בברכה ותודה מעומק הלב – רינת, אוהד ואיתמר לימור – קיבוץ שובל"

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *